Strona główna Peelingi Peeling kawitacyjny – bezbolesny i skuteczny

Peeling kawitacyjny – bezbolesny i skuteczny

1239
0
peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny zwany popularnie kawitacją jest zabiegiem oczyszczania skóry, który wykonuje się w salonach kosmetycznych. Złuszcza on skórę i działa o wiele głębiej niż klasyczne peelingi stosowane na co dzień w domu. W działaniu jest jednak delikatny, dlatego nadaje się do każdego cery i kobiet w każdym wieku.  Kawitacja jest zabiegiem bezbolesnym, który może jedynie pozostawiać na skórze lekkie zaczerwienienie.

Na czym polega kawitacja?

Peeling kawitacyjny to zjawisko fizyczne, które zachodzi na skutek zmniejszania ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w gazową, dlatego na wstępie skóra musi być lekko wilgotna. Za sprawą kontaktu z ultradźwiękami tworzą się na niej niewielkie pęcherzyki, które z czasem ulegają rozpadowi.  Dzięki temu stare komórki rogowej warstwy naskórka są rozbijane. Skóra staje się odświeżona i oczyszczona.

Jakie efekty daje kawitacja?

Peeling kawitacyjny skutecznie usuwa z naskórka obumarłe komórki, dokładnie oczyszcza skórę i hamuje proces namnażania się bakterii. Dzięki wibracjom przepływ krwi i limfy ulega usprawnieniu, co przekłada się na lepsze dotlenienie skóry i pobudzenie jej do odbudowy. Zmiany widoczne są gołym okiem już po pierwszej kawitacji. Znikają wągry i poprawia się gospodarka wodna skóry. Sam zabieg jest bezbolesny i relaksujący. Dlatego też cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów salonów kosmetycznych.

Peeling kawitacyjny – dla kogo?

Każdy rodzaj skóry potrzebuje regularnego oczyszczenia, złuszczenia itd. Dlatego peeling kawitacyjny wskazany jest w zasadzie dla każdej cery. Jednak eksperci w szczególności polecają go osobom, które na co dzień borykają się z trądzikiem pospolitym i różowatym, wągrami i zaskórnikami i innymi problemami skórnymi. Kawitacja bywa pomocna także dla cery mieszanej czy tłustej, gdyż skutecznie zmniejsza wydzielanie sebum i zapobiega zjawisku świecenia się twarzy. Z kolei skórze przesuszonej i zmęczonej nadaje blasku, a niekiedy nawet redukuje drobne zmarszczki. Peeling kawitacyjny doskonale sprawdza się u osób z przebarwieniami.

Co ciekawe, kawitacji nie trzeba wcale traktować jako zabiegu samodzielnego. Eksperci polecają traktować go raczej jako formę przygotowania do innych zabiegów nawilżających i odżywiających skórę. Kawitacja przyspiesza bowiem wchłaniania składników aktywnych. To zabieg nieinwazyjny, który sprawdza się nawet u osób z cerą naczynkową i wrażliwą. Warto jednak pamiętać, że kawitację zaleca się wykonywać jesienią i zimą. W przeciwnym wypadku złuszczona skóra będzie narażona na działanie szkodliwego promieniowania słonecznego.

Kawitacja krok po kroku

Cały zabieg trwa na ogół od 30 do 60 minut. W zależności od salonu kosmetycznego różnić się może jego początek czy koniec. Na zabieg dobrze jest przyjść bez makijażu. Na starcie kosmetyczka oczyszcza dokładnie skórę tonikiem bądź żelem. Czasami dla wzmocnienia efektu stosuje się dodatkowo peeling ziarnisty. Kolejnym krokiem jest nałożenie na skórę serum. Dopiero potem można przystąpić do zabiegu, wykorzystując do tego celu szpatułkę, która emituje fale ultradźwiękowe. Kawitacja nie jest bolesna, ale niektóre osoby odczuwać mogą lekkie drapanie lub łaskotanie.

Większość osób, które opisują swoje wrażenia po peelingu kawitacyjnym zwraca uwagę na to, że było to uczucie podobne do masowania twarzy wibrującą szczoteczką elektryczną. Oczyszczane są po kolei partie skóry. Na ogół najwięcej czasu należy poświecić brodzie i okolicy nosa. Całość trwa aż do całkowitego usunięcia zrogowaciałego naskórka. Bardzo często zabieg kończy się mikromasażem lub nałożeniem maseczki nawilżającej. Przez 24 godziny po kawitacji skóra może być lekko zaczerwieniona. Z tego powodu nie zaleca się wykonywać zabiegu przed ważnym wyjściem itd. Dodatkowo przez około trzy tygodnie powinno się chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym i stosować kremy z filtrem SPF20.

Cena zabiegu kawitacyjnego

Jednorazowa cena zabiegu kawitacyjnego twarzy waha się średnio od 40 do 100 złotych. W wersji rozszerzonej, która uwzględnia i inne  części ciała trzeba liczyć się z kosztem do 200 złotych.

Kawitacja – jak często należy ją wykonywać?

Osoby, które mają cerę normalną i nie mają większego doświadczenia z zabiegami kosmetycznymi, peeling kawitacyjny mogą traktować jako jednorazową wizytę w ramach odświeżenia skóry na jesień. Posiadaczki cery z problemami, aby uzyskać trwały efekt muszą wykonać nawet 5-6 zabiegów w odstępie co jeden tydzień dwa tygodnie lub miesiąc.

Kawitacja – przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Kawitacja z całą pewnością jest zabiegiem, który skutecznie oczyszcza i odmładza skórę. Stosuje się go na twarz, ramiona, szyję, dekolt czy plecy w zależności od potrzeb. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Są to przede wszystkim:

  • osteoporoza,
  • padaczka,
  • ciąża,
  • choroby tarczycy,
  • zakażenia skórne,
  • niewydolność krążenia,
  • rozrusznik serca,
  • metalowe implanty
  • choroby nowotworowe.

Należy o nich poinformować podczas pierwszej wizyty w salonie kosmetycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here