Strona główna Zabiegi kosmetyczne Makijaż permanentny – praktyczny i ryzykowny

Makijaż permanentny – praktyczny i ryzykowny

809
0
makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest inaczej nazywany makijażem długotrwałym, któremu w ostatnim czasie poddają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest makijażem stałym, który polega przede wszystkim na wprowadzeniu pod skórę odpowiednio dobranych pigmentów. Jest on najczęściej stosowany do okolic ust, oczu, a także brwi. Zabieg ten jest w pewnym sensie bardzo podobny do wykonywania tatuażu, jednak wykorzystuje on barwniki powstające na bazie ziół, zamiast pigmentów chemicznych. Co więcej, w przeciwieństwie do tatuażu, pigmenty stosowane do makijażu stałego są wprowadzane pod skórę znacznie płycej. Makijaż permanentny ma również w głównej mierze maskować niedoskonałości, a także podkreślić korzystne walory urody.

Efekty makijażu permanentnego

Makijaż permanentny pozwala poprawić jakość życia oraz urodę osób z defektami skóry. Wśród efektów po zabiegu zalicza się między innymi wyrównanie konturów twarzy oraz asymetrii, wyeliminowanie odbarwień związanych z bielactwem, wykonanie brwi oraz rzęs.

Zalety makijażu trwałego

W przeciwieństwie do zwykłego makijażu, stały nie rozmazuje się, a dodatkowo perfekcyjnie wręcz tuszuje defekty skóry, między innymi plamy pigmentacyjne, blizny pooperacyjne czy też przebarwienia na ciele. Co ważniejsze jednak, afekt zabiegu utrzymuje się od dwóch nawet aż do pięciu lat.

Makijaż permanentny jest świetnym sposobem na poprawę własnego wyglądu, w związku z czym coraz częściej zarówno kobiety, jak i mężczyźni mający problemy z własnym wyglądem i dostrzegający wady swojej urody decydują się na jego wykonanie. Jest to również doskonała metoda dla kobiet, które nie mają rano czasu, aby odpowiednio się umalować. Co więcej, na zabieg zapisują się także osoby pozbawione brwi, bądź rzęs po chemioterapii.

Przebieg zabiegu

Zabieg makijażu permanentnego można podzielić na kilka etapów. Pierwszy z nich obejmuje wywiad zdrowotny. Pacjent musi wpierw wypełnić ankietę dotyczącą jego stanu zdrowia i odpowiedzieć na pytania związane z potencjalnymi chorobami, bądź przyjmowanymi lekami. Następnie, jeśli nie występują żadne przeciwwskazania do zabiegu, specjalista wykonujący makijaż wykonuje znieczulenie za pomocą kremu zawierającego lidokainę oraz dokonuje rysunku dotyczącego kształtu danego ciała i przygotowuje potrzebne narzędzia.

Kolejny etap to aplikacja barwnika. Ważne jest również to, że każdy zabieg wykonuje się co najmniej dwa razy, po upływie 3-4 tygodni. Dzięki temu, efekty utrzymują się dłużej, zaś pacjenci mają pewność, że kolor pigmentu nie odbarwi się.

Przeciwwskazania do zabiegu

Makijażu permanentnego nie powinny wykonywać osoby, które zmagają się z:

  • chorobą nowotworową;
  • zaawansowaną cukrzycą;
  • długotrwałymi infekcjami;
  • kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Cena zabiegu

Ostateczna cena zabiegu jest uzależniona przede wszystkim od miejsca wykonywania go. Makijaż permanentny brwi kosztuje od siedmiuset do tysiąca czterystu złotych. Pigmentacja kamuflująca z kolei waha się od pięciuset do dziewięciuset złotych, a kontur ust wynosi około siedmiuset złotych.

Decydując się jednak na zabieg, warto korzystać z usług nieco droższych. Tańsze zwykle mogą wiązać się z efektami ubocznymi, zaś defekty można w późniejszym czasie usunąć tylko i wyłącznie metodą laserową.

Opinie klientów

Makijaż permanentny ma tylu zwolenników, co przeciwników. Mimo to jednak, osoby poddające się zabiegowi pozytywnie oceniają zarówno jego przebieg, konsultacje ze specjalistą, jak też i ostateczne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here